MATYÁŠ NOVÁK
Semifinalist of the Liszt Utrecht Competition 2022 / Schubert Edition

 

MOZART – PIANO CONCERTOS

Matyáš Novák and Wihan Quartet

NEW ARRIVAL

BIOGRAPHY

REPERTOIRE

DISCOGRAPHY

MEDIA

CONTACT

News

Matyáš Novák: Liszt byl nesmírně vzdělaný a mimohudební kontext používal velmi často

Poslední recitál v této sezóně má v pražském cyklu Hybatelé rezonance Matyáš Novák. Mladý pianista připravuje na 29. května do Anežského kláštera koncertní program sestavený výhradně z hudby Franze Liszta. V rozhovoru pro portál KlasikaPlus.cz se zamýšlí nad virtuozitou i výrazem jeho hudby, ale také přibližuje svého pedagoga na Akademii múzických umění Ivana Klánského, který nedávno oslavil pětasedmdesáté narozeniny.

Hudba je především o tom, co do ní kdo dokáže ze sebe přidat, říká skvělý klavírista Matyáš Novák

Matyáš Novák je úžasný muzikant z Hradce Králové, o kterém jste určitě už slyšeli, protože tak velkých talentů se mnoho nerodí. Na klavír začal hrát už jako dítě, snad v pěti letech, je absolventem Gymnázia J. K. Tyla v Hradci Králové a konzervatoře v Pardubicích, aktuálně studuje na Hudební akademii múzických umění v Praze.

Klavírista Matyáš Novák poprvé v Horní Čermné

Vystoupení v Horní Čermné pro mě bylo zcela speciální, neboť jsem zde poprvé souborně provedl všechny své skladby s vánoční tématikou. Adventní čas zpříjemnil občanům v Horní Čermné svým vystoupením Matyáš Novák. Mnozí zjistili, jak výborný je klavírista a nyní mají možnost poznat Matyášův hudební příběh. Po koncertě jsme totiž mladého muzikanta vyzpovídali.

ALL NEWS

“Matyáš is an extraordinary person who I will never stop being fascinated by – on one hand by his professionalism, technical diligence and musical talent, on the other hand by his bighearted and natural personality.”

(Zuzana Ceralová Petrofová, the President of PETROF Group)