Načítám Akce
akce již proběhla.

Účinkují:
František Kinský – průvodce rodovým sídlem kostelecké větve Kinských
Matyáš Novák – klavír, průvodní slovo k hudební části programu

PROGRAM SETKÁNÍ V NOVÉM ZÁMKU
Prohlídka 1. části zámecké expozice „Život v biedermeieru“ s majitelem zámku Františkem Kinským,
/přestávka/
Recitál Matyáše Nováka v Zrcadlovém sále Nového zámku každý měsíc s jiným programem:
L. van Beethoven / F. Liszt: Symfonie c moll, č. 5 „Osudová“, S 464, 1. věta 7:00
F. Liszt / F. Chopin: Šest polských písní, č. 1, S. 480/1 3:40
F. Liszt / R. Schumann: Věnování, S. 566 3:40
F. Liszt / F. Schubert: Dvanáct písní Franze Schuberta, č. 7 „Víra v jaro“, S. 558/7 4:00
A. Dvořák / M. Novák: Reminiscence na operu Rusalka 13:00

Prohlídka 2. části zámecké expozice „Život v biedermeieru“ s majitelem zámku Františkem Kinským.

Srdečně vás zveme na exkluzivní setkání se šlechticem Františkem Kinským a výjimečně nadaným klavíristou Matyášem Novákem, vítězem mnoha domácích i světových soutěží. V programu vás majitel zámku František Kinský přivítá v rodovém sídle kostelecké větve Kinských z Vchynic a Tetova a provede vás zámeckou expozicí „Život v biedermeieru.“ V Zrcadlovém sále vám zahraje Matyáš Novák, který již ve svých devatenácti letech mj. debutoval v proslulé Carnegie Hall v New Yorku.

Programem FACE TO FACE František Kinský a Matyáš Novák navazují na velmi úspěšné komponované pořady, které v jejich podání z Nového zámku vysílala agentura KINSKÝ Art Media od listopadu 2020 do května 2021 online. Každý z dílů zhlédlo na Facebooku na padesát tisíc nadšených a vděčných diváků. S dvojicí osobností, jejichž jedinečné spojení oslovilo u obrazovek příznivce všech generací, se nyní v půvabném empírovém zámku můžete setkat tváří v tvář. Prohlídky s majitelem již několik let patří k nejžádanějším programům v kulturním centru Nového zámku, neméně oblíbené jsou recitály talentovaného Matyáše Nováka, mladého muže s mnoha nevšedními ušlechtilými zájmy.

Program v délce 2,5 hodiny (s přestávkou) si můžete vychutnat v celkovém počtu třiceti účastníků (při dodržení bezpečné vzdálenosti sedících na koncertě v Zrcadlovém sále). Osobní setkání s Františkem Kinským a Matyášem Novákem v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí si dále můžete zpestřit návštěvou Galerie Kinský v horním patře budovy zámku, kde můžete zhlédnout výstavu Výtvarné léto, bienále Unie výtvarných umělců Hradec Králové. Vstupenky do Galerie Kinský jsou v prodeji na pokladně Nového zámku. Osvěžit se můžete při procházce kvetoucím anglickým parkem se zastávkou v Toniově zámecké kavárně a restauraci.

Parkování: na přilehlém parkovišti; bezbariérový vstup do zámecké expozice a sálu: ano.

Epidemiologické podmínky pro vstup: nasazený respirátor, písemné potvrzení o PCR/AG testu, ukončené očkování, doklad o 90 dnech od prodělání onemocnění COVID-19.

Vstupenky na program FACE TO FACE Františka Kinského a Matyáše Nováka můžete zakoupit též on-line v pohodlí svého domova a vytisknout jako HOMEtickets.

Termíny pořadů Face to face:
20. června, v 11.00, 14.00, 17.00 hod.
18. července, v 11.00, 14.00, 17.00 hod.
8. srpna, v 11.00, 14.00, 17.00 hod.
19. září, v 11.00, 14.00, 17.00 hod.