Načítám Akce
akce již proběhla.

POCTU J. S. BACHOVI MATYÁŠ NOVÁK S ANSÁMBLEM BAROCCO SEMPRE GIOVANE V NOVÉM ZÁMKU V KOSTELCI NAD ORLICÍ SLOŽÍ AŽ V ČERVNU 2021.

Vážení posluchači a příznivci Matyáše Nováka, milí pedagogové a žáci ZUŠ F. I. Tůmy v Kostelci nad Orlicí, plánovaný koncert klavíristy Matyáše Nováka s ansámblem Barocco sempre giovane se kvůli aktuální epidemiologické situaci (a s ní souvisejícími vládními opatřeními) dne 10. 11. 2020 neuskuteční. Program s názvem Pocta J. S. Bachovi, v němž Matyáš provede klavírní koncerty tohoto velikána, proběhne v náhradním termínu v červnu 2021. Zakoupené vstupenky a veškeré rezervace zůstávají v platnosti. Děkujeme vám za pochopení a těšíme se na shledanou v Zrcadlovém sále zámku Kinských.

účinkují:
Matyáš Novák – klavír
Barocco sempre giovane – komorní smyčcový ansámbl

program:
W. A. Mozart – Adagio a Fuga c moll K 546
J. S. Bach – Koncert pro klavír a smyčce č. 5 f moll BWV 1056
J. S. Bach – Koncert pro klavír a smyčce č. 4 A dur BWV 1055
J. S. Bach – Vor deinen Thron ich hiermit BWV 668
J. S. Bach – Koncert pro klavír a smyčce č. 1 d moll BWV 1052

Milí posluchači,
10. listopadu poprvé vystoupím v Novém zámku se skvělými muzikanty z Barocco sempre giovane. Společně provedeme tři koncerty Johanna Sebastiana Bacha, jeden hezčí než druhý, a přitom každý úplně jiný. Tyto koncerty zaznamenal sám Bach, když kolem roku 1738 zapsal všech sedm koncertů BWV 1052 – 1058 ve verzi pro cembalo. Koncerty byly původně psány pro jiný nástroj (většinou pro housle), ale např. koncert BWV 1056 spojuje koncert houslový (1. a 3. věta) a hobojový (2.věta). Johann Sebastian Bach, jak už bylo řečeno, vytvořil cembalovou verzi. V Bachově hudbě se odráží pokora a smysl pro vyšší řád a budu moc rád, když si ji společně užijeme.
Těším se na setkání v Kostelci nad Orlicí.

Matyáš