Načítám Akce
akce již proběhla.

ABONENTNÍ KONCERT MATYÁŠE NOVÁKA A BAROCCO SEMPRE GIOVANE V HUDEBNÍM SÁLE PARDUBICKÉ RADNICE JE PŘELOŽEN NA ČERVEN 2021.

Koncert abonentní řady ansámblu Barocco sempre giovane se sólistou Matyášem Novákem (klavír) se kvůli koronaviru a vládním opatřením v plánovaném termínu 12. 11. 2020 v Pardubicích v Hudebním sále radnice neuskuteční. Proveden bude v náhradním termínu v červnu 2021. O přesném datu konání vás budeme informovat. Zakoupené vstupenky a abonentní vstupenky zůstávají v platnosti. Klavírista Matyáš Novák zdraví posluchače v Pardubicích, kde absolvoval studium na Konzervatoři Pardubice, kam se rád vrací, a těší se na setkání v lepších časech.

 

účinkují:

Matyáš Novák – klavír

Barocco sempre giovane – komorní smyčcový ansámbl

program:

W. A. Mozart – Adagio a Fuga c moll K 546
J. S. Bach – Koncert pro klavír a smyčce č. 5 f moll BWV 1056
J. S. Bach – Koncert pro klavír a smyčce č. 4 A dur BWV 1055
J. S. Bach – Vor deinen Thron ich hiermit BWV 668
J. S. Bach – Koncert pro klavír a smyčce č. 1 d moll BWV 1052

Milí posluchači,
12. listopadu vystoupím v Hudebním sále pardubické radnice se skvělými muzikanty z Barocco sempre giovane. Společně provedeme tři koncerty Johanna Sebastiana Bacha, jeden hezčí než druhý, a přitom každý úplně jiný. Tyto koncerty zaznamenal sám Bach, když kolem roku 1738 zapsal všech sedm koncertů BWV 1052 – 1058 ve verzi pro cembalo. Koncerty byly původně psány pro jiný nástroj (většinou pro housle), ale např. koncert BWV 1056 spojuje koncert houslový (1. a 3. věta) a hobojový (2.věta). Johann Sebastian Bach, jak už bylo řečeno, vytvořil cembalovou verzi. V Bachově hudbě se odráží pokora a smysl pro vyšší řád a budu moc rád, když si ji společně užijeme.

Matyáš